Site menu:

english version german version

Zaujímavé odkazy:

-Rent.funpark
-Atypatelier
-Kastalia
-SD Trade
-Oknotherm

Read more »

Liahne DMP 

Breeder s.r.o.

Samičky vtákov obzvlášť papagájov občas sa rozhodnú, že sedenie na vajíčkach nie je ich „šálka čaju“, tak ignorujú ich vlastné vajíčka, zanedbávajú ich alebo ich rozbijú. David Vishnia, chovateľ exotov –papagájov s mnohoročnými skúsenosťami, sa rozhodol nájsť lepšie riešenie pre tieto opustené vajíčka.

Po pozorovaní správania sa jeho papagájov a niekoľkých testoch a experimentoch sa rozhodol využiť svoje technické znalosti a vyvinul inkubátor – umelú liaheň ktorý by bol prekonal tieto „ samičkini rozmary“ a to napodobením prírodného inkubačného procesu tak dôveryhodne a blízko ako sa len dá.

Breeder s.r.o.

Pre túto vec, hlavné hľadisko inkubačného procesu bolo nájsť a identifikovať a implementovať správny tvar a konštrukciu inkubátora – umelej liahni. Na príklad, aby napodobnil spôsob ako samička sedí na vajíčkach v prírode, vyvinul obzvlášť veľké výhrevné teleso s centrálne namontovaným ventilátorom a umiestnené hore nad vajíčkami (radšej, lepšie než pod nimi). Pre pohodlie obsluhy – chovateľov doplnil zariadenie o teplomer s jasným digitálnym displejom.

Za účelom napodobenia samičkinho spôsobu obracania vajec, vajcia sú uložené na spodku umelej liahni a sú otáčané pravidelne a automaticky automatickým systémom otáčania vajec, tak aby bola zabezpečená zmena teplôt životne dôležitá pre správny vývin embrya. Taktiež sa zistilo, že hladina vlhkosti v umelej liahni je dôležitý faktor pri správnom vývine embrya a vykľutí. Breeder s.r.o. Z pohľadu milovníkov vtáctva, David Vishnia chcel aby každý chovateľ vtáctva sa cítil ako súčasť prírody, tak vyvinul túto pozoruhodnú umelú liaheň s veľkými priehľadnými dverami na pozorovanie a monitorovanie vajec a vyliahnutie mláďat.

Napodobovanie prirodzeného vyhrievania, podmienky vlhčenia a otáčania vajec kombinované s elegantným, ľahko použiteľným tvarom vytvára vysoko výkonnú umelú liaheň, vhodnú pre každého chovateľa, spojujúci inkubačný proces vajec pre úspešný a produktívny odchov.